Andělé a démoni

25. dubna 2018 v 22:17 | Miri |  Recenze knih
Žánr: Thriller
Autor: Dan Brown
Postavy: Robert Langdon, Vittorie, Maxmilian Kohler, camerlengo
Ve stručnosti: V CERNu byl zavražděn známý vědec Leonardo Vetra, který se svou dcerou Vittorií pracoval na tajném projektu, při němž vznikla antihmota.

Robert Langon se do případu zaplete a zjišťuje, že s vraždou by mohla mít něco společného dávno zapomenutá církve Ilumináti. Maxmilian Kohler, ředitel CERNu, dostává zprávu, že ukradená antihmota je ve Vatikánu a je načasována tak, aby vybouchla přesně za 24 hodin. Jelikož papež nedávno zemřel, koná se konkláve pro výběr nového papeže.
Během Langdonova a Vittoriina příjezdu do Vatikánu jsou uneseni 4 nejdůležitější kardinálové a únosce sype drobečky, aby je mohl Langdon s Vittorií najít.
Počet stran: 462
Můj názor: Zprvu mě odradila tloušťka knihy a ani jsem nedoufala, že ji dočtu, protože jsem nejdřív viděla film a pod Robertem jsem si představovala mého oblíbeného herce Toma Hankse. Moc se mi na knize líbilo, že byla odlišná od filmu. Řekla bych tak 90 % ve filmu vypustili, což je škoda.
Úryvek: O pár minut později už Langdon seděl v prázdné kabině. Pilot ho připoutal na sedadlo v první řadě a zmizel směrem k předku letounu.
V kabině to kupodivu vypadalo skoro jako v běžném velkém dopravním letadle, až na jednu výjimku - nebyla tu okna, z čehož byl Langdon lehce nesvůj. Celý život trpěl mírnou klaustrofobií, památkou na nehodu z dětství, ze které se nikdy úplně nevzpamatoval.
Jeho averze k uzavřeným prostorům ho rozhodně neomezovala, ale odjakživa ho rozčilovala. Projevovala se nenápadně. Neprovozoval sporty vyžadující uzavřená hřiště - raketbal ani squash, a s radostí zaplatil spoustu peněz za svůj vzdušný viktoriánský dům s vysokými stropy, i když by mu fakulta ochotně poskytla mnohem lacinější bydlení. Často ho napadalo, že jeho záliba v umění pramení z toho, jak ho už jako chlapce přitahovaly rozlehlé muzejní sály.
Motory pod ním ožily, zaburácely a celý trup se s hlubokým hukotem otřásl. Langdon polkl a čekal. Cítil, že stroj začal rolovat. Z reproduktorů nad hlavou mu tiše spustilo country.
Telefon na stěně dvakrát pípnul. Langdon zvednul sluchátko.
"Haló?"
"Sedí se vám dobře, pane Langdone?"
"Vůbec ne."
"Jenom klid. Za hodinku tam jsme."
"A kde to přesně je, tam?" zeptal se Langdon a uvědomil si, že netuší, kam vlastně míří.
"V Ženevě," odpověděl pilot a túroval motory. "Laboratoř je v Ženevě."
"Tak v Ženevě," opakoval Langdon. Poněkud se mu ulevilo. "Nahoře ve státě New York. U jezera Seneca tam mám příbuzné. Já netušil, že v těch končinách je fyzikální ústav."
Pilot se rozesmál. "Já nemyslím Ženevu ve státě New York, pane Langdon. Myslím Ženevu ve Švýcarsku."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama